Jak porovnávat dodavatele plynu

Změnou dodavatele plynu výrazně ušetříte, ovšem pouze v případě, že vaše změna bude promyšlená a vyberete si skutečně nejlevnější dodavatele plynu na trhu. Jak to udělat?

Porovnání a výběr dodavatele plynu

Změně dodavatele plynu by vždy mělo předcházet pečlivé porovnání všech dostupných nabídek. Na výběr máte desítky dodavatelů, takže vybírat je rozhodně z čeho. Jenže…Jak v tak velkém množství dodavatelů plynu vybrat, který pro vás bude nejlevnější?
Je pravdou, že kdybyste měli porovnání provádět sami na základě ceníků jednotlivých dodavatelů, byla by to mravenčí práce, a pokud byste si nedali pozor, snadno byste přehlídli další poplatky, které cenu ovlivní.
Naštěstí v době informačních technologií nemusíte nic sami počítat a porovnávat. Inteligentní řešení nabízí kalkulačky úspor plynu. Do těch stačí zadat jen několik údajů z vaší faktury za plyn a na základě nich dojde k vyhodnocení a určení výhodnosti jednotlivých obchodníků s plynem. Během chvilky budete vědět, který dodavatel je pro vás nejvýhodnější.

Na co si dát pozor při výběru dodavatele plynu

Na „nejlepší nabídku“ na trhu se vás může snažit nalákat více dodavatelů plynu, ale nejlepší nabídku ve skutečnosti má jen jeden z nich. Na co si dát pozor, když vybíráte novou společnost?
Kromě ceny by vás měly zajímat i další údaje, které ovlivní nejen výslednou platbu, ale celkovou spokojenost s danou společností. Na co se ještě soustředit než zvolíte konkrétního dodavatele?

  • Čtení obchodních podmínek energetické společnosti: Před podpisem smlouvy s novým dodavatelem plynu si vždy prostudujte obchodní podmínky. V nich se zaměřte především na různé poplatky, garanci ceny (je-li něčím podmíněná), případné podmínky výpovědi smlouvy atd.
  • Komunikace s dodavatelem plynu: Myslete také na to, že se možná dostanete do situace, kdy budete potřebovat s firmou akutně jednat. Zjistěte si tedy, jak je to s kontaktními místy společnosti, jejím přístupem, zda reaguje na telefonáty a e-maily atd.
  • Uzavření smlouvy s dodavatelem plynu: Dejte si také pozor na to, jak smlouvu s novým dodavatelem uzavřete. Měli byte mít dost času na její prostudování a seznámení se s podmínkami. Proto se nedoporučuje uzavírat smlouvu v rámci podomního prodeje. Tito prodejce mohou mít různé kvality a stává se, že některé informace záměrně zamlčí, nebo se dokonce vydávají za jinou společnost.
  • Reference zákazníků na energetickou společnost: Mnohé vám prozradí i názory a reference lidí. Díky internetu a různým diskuzním fóru se snadno dozvíte, jestli převládají na danou společnost pozitivní či negativní názory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *