Srovnání ceny plynu, kalkulačka úspory energií

Už několik let máte možnost změnit dodavatele plynu. Touto změnou lze ušetřit i tisíce korun za plyn ročně. Už jste změnu provedli, nebo jste k ní přistoupili před delší dobou? Možná je v současné době na trhu ještě levnější dodavatel plynu.

O změně dodavatele plynu

V roce 2007 došlo k liberalizaci trhu s plynem, což znamenalo, že dodávku plynu začali nabízet kromě dominantního dodavatele i mnozí další obchodníci s plynem. Od té doby si každá domácnost může svého dodavatele plynu vybrat a změnit.
Změnu dodavatele plynu podstoupili už mnozí, někteří opakovaně. To je v pořádku. Časem se nabídky společností mění, a tím také výhodnost pro spotřebitele.
Jsou lidé se změnou dodavatele plynu spokojeni? Pokud si pečlivě vyberou, tak ano. Ušetřit se dá hodně peněz. Čím větší je vaše spotřeba plynu, tím více můžete optimální změnou dodavatele ušetřit.

Změna dodavatele plynu v jednotlivých krocích

 1. Výběr dodavatele na základě online kalkulačky: K dispozici máte jednoduchou online kalkulačku, díky které snadno provedete porovnání nabídky vašeho dodavatele plynu s E.ON. Kalkulačka vždy pracuje s aktuálními informacemi. Díky ní se dozvíte nejen, který dodavatel bude pro vás výhodnější, ale také kolik případnou změnou ušetříte. Přesvědčí-li vás výsledek o změně, provedete ji jednoduchým způsobem prostřednictvím online formulářem.
 2. Pročtení dokumentů + kontakt zákaznickou linkou: Na základě vaší objednávky vám budou zaslány e-mailem všechny potřebné dokumenty, se kterými se seznámíte. Následně vás kontaktuje pověřená osoba ze zákaznického centra. Pracovníka se můžete zeptat na cokoliv. V případě potřeby vám poradí i s vyplněním smlouvy. Tu poté podepíšete a pošlete.
 3. Vyřešení smlouvy: Vaše smlouva bude zkontrolovaná a bude-li vše v pořádku, předá se novému dodavateli. Na případné nesrovnalosti ve smlouvě budete upozorněni.
 4. Administrativa kolem převodu dodavatele plynu: Nemusíte se o nic starat. Není nutné ani, abyste vypovídali stávající smlouvu. Nový dodavatel to udělá za vás. Od toho okamžiku vám poběží výpovědní lhůta (zpravidla 3 měsíce). Po jejím uplynutí přejdete k novému dodavateli.
 5. Poslední vyúčtování: Od stávajícího dodavatele vám ještě přijde poslední vyúčtování, které vaší spolupráci uzavře. Možná vás ještě kontaktuje stávající dodavatel s dotazem, proč přecházíte jinam. Buďte asertivní. Na změnu máte právo.
 6. Začátek spolupráce s novým dodavatelem: Nový dodavatel vám pošle rozpis záloh a začne s dodávkou plynu. Změna je u konce.

Změna dodavatele plynu? Když se nemůžete rozhodnout…

Stále váháte, jestli podstoupit změnu dodavatele plynu? Shrňme si základní důvody, proč to udělat:

 • Můžete ušetřit stovky, ale tisíce korun ročně (dle spotřeby).
 • Na změnu dodavatele elektřiny máte právo opakovaně.
 • Změna dodavatele představuje pouze snadný administrativní krok.
 • Kromě nižších cen nabízí někteří dodavatelé i další služby.
 • Změna dodavatele je zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *